Blog

Salon TV Ünitesi Nasıl Seçilmelidir?

Salon TV Ünitesi Nasıl Seçilmelidir?

Salon TV ünitesi seçerken kullanım ihtiyaçlarınızı aynı zamanda salonunuzda yer alan diğer mobilyaların stillerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin beyaz mdf bir orta sehpaya ve L gri koltuklara yer verdiğiniz bir salon için koyu tonlu ahşap ile tasarlanan TV ünitelerine tercih etmekten kaçınmalısınız. Bu gibi bir tercih modern dekorasyonda bütünlüğü bozarken diğer mobilyaların zarafetini de etkisiz hale getirecektir.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız ve çok sayıda dergiye de sahipseniz, çözüm sizin için kitaplık kullanımını duvara monte edilen dik raflara sahip, ünite parçaları ile sunan bir model olmalıdır. Bu modellere hem kitaplarınızı yerleştirebilir hem de minimal biblolar kayabilirsiniz.

Modern Mobilyalara Eşlik Eden TV Ünitesi Nasıl Seçilir?

Salon dekorasyonunda modern dekorasyonun şuanda en önde gelen L formlu antrasit koltukları, gri ahşap bir orta sehpa ve modern bir yemek takımı varsa, gri renkli ve eskitme detaylara sahip TV üniteleri seçilmelidir.

Bu üniteler modern salon dekorasyonuna en iyi şekilde eşlik ederken, gri eskitme, açık renk ahşabın sağladığı genişlik hissini dekorasyona taşırlar. Modeller, TV’in doğrudan yerleştirilmesi için tasarlanmış bir TV ünitesi konsol dolabını, dikey kapaklı bir duvar ünitesini ve yatay raflı ek üniteyi içerirler. 3 parçada da ahşabın gücünü yansıtan bu modern TV üniteleri hem kitapları hem de kapalı model sayesinde cd’leri ve diğer eşyaları saklamak için uygunluk sunarlar.

Modern gri tonlu ve ahşap TV ünitelerinin her bir parçasında yer alan kapaklar ise kare formlu şeritler ile kendinden desenli bir görünümle tasarlanmıştır. Bu tasarım dekorasyona dengeli bir hareketi getirirken, modelin çarpıcı bir yapıya ulaşmasını sağlar. İşçilik detayları eskitme gri ahşabı bir adım öne taşır.

İskandinav Stil Mobilyalara Eşlik Edecek TV Ünitesi Seçimi

Eğer salonda İskandinav stilin gücü hakimse TV ünitesi direk olarak klasik ahşabın gücünü yansıtmalıdır. Bu yüzden hem sade hem de hareketli işçiliğe sahip bir ahşap TV ünitesi dekorasyona eklenebilir.

Özellikle mat ve metalin has rengini yansıtan oval kuplara sahip, çekmeceli bir alt dolap ünitesinden ve kapaklı üst kitaplık raflarından oluşan üniteler, İskandinav stil için ideal olacaktır. Bu ünitelerin alt dolap bölümlerinde ise çekmecelerin hemen üzerinde el işçiliği uygulamalar bulunabilir. Bu ahşabın dokusuna ait doğal görünümü ve lüks detayları dekorasyona taşır.

Özellikle üst ünitede orta gövdede kapaklı iki bölme ve yan kısımlarında iki ayrı yatay kitaplı rafı sunan TV üniteleri, kitapları ve dergileri en iyi şekilde muhafaza etmek ve aksesuarları sergilemek için doğru seçimlerdir. Salonda yeşil bitkiler, örme duvar süsleri, hasır detaylı aydınlatmalar bulunuyorsa bu TV üniteleri sizin için dekoru tamamlar.

Granit Detaylara Yer Verilen Salonlar İçin TV Ünitesi Seçimi

Dekorasyonda son dönemde en çok trend olan ayrıntılardan bir granit ve mermer dokusuna ait görünümün mobilyalara uygulanmasıdır. Özellikle salonlarda granit ve mermer dokusunun görünümünü yansıtan orta sehpalar, granit yüzeyli masalar kullanılmış ise aynı stilde bir TV ünitesi seçilmelidir.

Bu endüstriyel dekorasyon havasını devam ettirmek için alt dolap üzerinde granit desenin hakim olduğu, kapalı bir TV ünitesi kullanılarak, tam uyum yakalanır. Kapak bölümlerinde ise siyah metal kulplar ön planda olur, ahşabın masif dokusu ile çarpıcı bir görünüm yansıtılır. TV ünitesinin ayakları ise kare form ile zemine oturan siyah metal iskelet ile tasarlanmalıdır. Bu detaylara sahip olan bir TV ünitesinin kullanımı sayesinde endüstriyel dekorasyon ve salonda yer alan diğer granit görünümlü mobilyalar ile başarılı bir eşleşme gerçekleştirilir.

Bu TV ünitelerinin duvara monte edilen dikey raf bölümleri ise yine mermer ve ahşabın uyumunu taşıyacaktır. Özellikle siyah metal iskelet ve masif ahşap raflar ile tasarlanan TV ünitesi duvar parçası, kitaplar için şık bir sergileme alanı sunar. Bu geniş raflara tercih edilen dergiler ve aksesuarlar yerleştirilir.

Beyaz Mobilyalara Uygun TV Ünitesi Seçimi

Salonda genel olarak beyaz mobilyaların bulunması halinde beyaz ahşap ve klasik toprak tonu ahşap’ın buluştuğu TV üniteleri kullanılmalıdır. Örneğin TV ünitesinin alt konsolunda kapaklı ve ahşap bir model tercih edilirken, bu modelin kapak kısımlarına parlak mdf veya lake şerit tasarımları uygulanır. Bu şekilde ahşap TV ünitesi artık beyaz mobilya elemanları ile kullanılabilir bir yapıya getirilir.

Aynı zamanda odada yer alan yoğun beyaz hakimiyetini, ahşap doku ile dengeleyen bu TV üniteleri duvara monte edilen açık bölmeli rafları ile kitapları yerleştirmek veya minimal çerçeveleri konumlandırmak için şık bir alan sağlarlar. Konforlu kullanım yanında, şık ahşap ayakları ile zarif bir duruşu sergileyen modeller, L koltuklar ile tam uyumu yakalayacaktır. Kapitoneli spor-modern koltuk takımları içinde vazgeçilmez birer parça olarak dekorasyonda yer alabilirler. Ahşap orta sehpalar ile eşleştirilerek, modern bir görünümü yansıtırken, ahşap aydınlatma aksesuarları veya spor stil avizeler ile kullanılabilirler.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir