Blog

Ahşap TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

ahşap TV ünitesi

Ahşap TV ünitesi, klasik ve retro tarzlara yakışacak dekoratif bir eşyadır. LCD televizyonlarınızın şıklığını ve zarafetini tamamlayacak ekipmanlardan biri ünite mobilyalardır. Salonlarınızı göz alıcı ve şık gösterecek TV ünitelerinizi salonunuzun tarzına ve rengine uygun seçmelisiniz.

Ahşap TV Üniteleri Modelleri Seçimi

LCD televizyonlar günlük hayatımızda olan parçalar olduğu için evimizin her alanına yerleştirilebilecek ürünlerdir. Ayrıca televizyon ünite kullanılarak daha gösterişli ve estetik görünümlü hale getirilir. Özellikle salonlarınıza yakışacak çok özel ahşaptan yapılmış TV üniteleri vardır. Bir ahşap TV ünitesi modeli seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Şık ve zarif salonunuzun dekorasyonunu tamamlayacak, fonksiyonlu üniteler seçmelisiniz.
  • Tasarımlar estetik dokunuşlu, yeterli raf sayısına sahip ve salonda çok yer kaplamayan mobilyalardır.
  • Üniteler yerleşecekleri alanı boğmamalı aksine canlandırmalıdır. Ünite mobilyasının konumlandırılacağı salonla uygun boyuta sahip olması gerekir. Salonunuz büyükse küçük bir TV ünitesi ortamı zayıf gösterecektir. Ayrıca uyumlu bir görüntü oluşturmayacaktır.
  • Salonunuz küçükse, büyük bir TV ünitesi seçimi yapmak, görüntü açısından uyumsuz olacaktır. Salonda hareket alanınız kısıtlanacaktır. Ayrıca ünite mobilyasının fonksiyonlu kullanımı azalacaktır.
  • Ünite mobilyalarının kaliteli malzemelerden yapılmış olması mobilyaların uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  • TV ünitesini prize yakın noktaya yerleştirmek, gereksiz kablo görüntüsünün oluşmasını engeller. Evde küçük çocuk varsa kablolara takılıp düşmesini önlemiş olursunuz.
  • Ahşap TV ünitesi yerleştirilirken, güneş ışığının dik gelemeyeceği yerlere konumlandırılmalıdır. Ayrıca güneş ışıkları televizyonunun görüntüsünü etkileyecektir. Görüntünün net izleneceği bir noktaya üniteyi yerleştirmek uygun olacaktır.

Hangi Ahşap TV Ünitesini Seçmelisiniz?

Evinizdeki doğal ve şık dekorasyon, dışarıdaki sıkıntılardan ve gürültüden kaçmanız için güzel bir olanaktır. Ahşaptan yapılmış ünite ise salonunuzda dekorasyonu tamamlayan samimi ve konforlu mobilyadır. Eva TV ünitesi modern çizgileriyle salonunuza göz alıcı bir hava katacaktır.

Depolama alanının çokluğu ve iki raf seçeneği işlevselliğini artırmaktadır. Çekmeceleri ve dolapları açmak için tasarlanan metal halkalar bu modele mükemmellik katmaktadır. Salonunuzun dekorasyon önerileri için, Perla duvar ünitesi harika geometrik tasarımıyla ve kullanışlı detaylarıyla salonunuza çok yakışacaktır.

Asya TV ünitesi kül gri rengiyle özgün bir tasarım olarak beğeninize sunulmaktadır. Bağımsız ve şık salonlara hayat veren bu üniteleri çok beğeneceksiniz.

Hedef TV ünitesi düzenli çizgileri ile estetiğin ve kalitenin yansıtıldığı mükemmel tasarımlardır. İkili rafı ve çekmeceleriyle gayet şık ve işlevsel bir tasarımdır. Sizler eviniz için zevkinize ve sevdiğiniz tasarıma göre modeller seçebilirsiniz.

Sıcak, Şık, Modern TV Üniteleri

Salonunuz beyaz tonların ağırlıklı olduğu bir alansa, ahşap TV ünitesi sadelik ve doğallık katacaktır. Salonunuzun küçük olması durumunda, ince çizgilere sahip açık renkte ahşaptan yapılmış TV ünitesi, ortamda ferah bir atmosfer oluşturacaktır.

Ünite mobilyaları farklı tarz ve tasarımlarıyla ortamı kullanışlı hale getirirler. Bu mobilyalar raflara konulacak aksesuarlar ile salonu güzelleştirirler. Ayrıca ortalıkta kalabalık yapan eşyaları ünitenin çekmece ve dolaplarına yerleştirebilirsiniz.

Salonunuzda ahşap TV ünitesi modellerinden birini kullanacaksanız, aydınlatmayı hafif yapmalısınız. Ünite mobilyalarında küçük spot ışıkları veya yorucu olamayan LED lambalar kullanabilirsiniz. Ayrıca TV üniteleri raflarına veya sehpasına küçük abajur yerleştirebilirsiniz. Ünitenizin havasını değiştirecek dekorasyon ürünleri seçerek salonunuza sıcak, şık ve modern bir hava katabilirsiniz.

Ahşap TV Ünitesi İle Doğal Görünüm

Evinizde uzun süreli değişim istemiyorsanız size dekorasyon önerileri olarak şunu söyleyebiliriz: Ahşap malzemeden yapılmış ünite satın alarak diğer mobilyalarınızla uyumlu dekorasyon oluşturabilirsiniz. Salonunuzda mavi, yeşil, sarı, kahve gibi renkler varsa, ahşap ünite bu renklerle güzel ve canlı bir uyum sağlayacaktır.

Akdeniz tarzı ev dekorasyonu olan bu tarz gayet doğal ve modern bir görünüm sağlayacaktır. Böyle bir dekorasyonda perde ve tül seçimi yaparken gün ışığından iyi şekilde yararlanacak şekilde modeller bakılmalıdır. Böylece salonunuz aydınlık ve doğal bir görünüm alacaktır.

Kayın ağacından üretilen ahşap TV ünitesi, dayanıklı gövdeye sahiptir. Bu üniteler cilalı yüzeyleri sayesinde deforme olmaya dirençli kaliteli ürünlerdir. Ahşaptan yapılan ünitelerin odak duvarını duvar kâğıdıyla kaplayabilirsiniz.

Doğal taş görünümlü duvar kâğıtları ahşapla mükemmel bir uyum yakalayacaktır. İsterseniz TV ünitesine yakın berjerlerle dekorasyonu tamamlayarak şık ve pozitif bir ortam oluşturabilirsiniz. Ünitelerin rafları veya sehpasına kanvas tablo veya vazolar ekleyerek dekorasyona bu küçük detaylarla hayat verebilirsiniz.

Fonksiyonel TV Ünitesi Seçimi

Fonksiyonel tasarımları, şık detayları ve dayanıklı gövdeleriyle sizlerin memnuniyetine sunulan ahşap TV ünitesi modelleri salonunuza çok yakışacaktır. Salonunuzun şıklığına ve zarif tarzına, ünite mobilyaları ile yeni bir yorum katabilirsiniz. Simetrik formlu, raf ve çekmece detaylı, geometrik uzantılı modelleriyle sizin için en uygun üniteyi satın alabilirsiniz.

İşlevsel ve özgün tasarımlı bu mobilyalar bütçenizi sarsmayacak fiyatlarda olup, uzun ömürlü ünitelerdir. TV ünitesi seçimi yaparken modeller arasından salonunuzun tarzını yansıtacak en uygun modeli satın almalısınız. Ve en önemlisi zevkinize uygun severek kullanabileceğiniz üniteler tercih etmelisiniz. Salonunuz veya oturma odanız için en uygun ve şık tasarımlar evinizde istediğiniz atmosferi yakalamanızı sağlarlar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir