Blog

Yatak Odası Takımlarına Yakışacak Sıradanlıktan Uzak Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası Takımlarına Yakışacak Sıradanlıktan Uzak Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası her aile ve her birey için oldukça özel olan kişisel alanlardır. Yatak odası kişinin gün içindeki tüm stresini, tüm sıkıntısını ve tüm yorgunluğunu attığı özel bir alandır. Kişiler kafasını dinlemek istediklerinde, kalabalıklardan uzaklaşıp kendileri ile kalmak istediklerinde ev içinde ilk olarak seçecekleri yer yatak odalarıdır. Bir yatak odası, yepyeni olan bir güne enerjik şekilde, zihnini ve bedenini dinlendirmiş olarak başlamayı isteyen herkes için özenler dekore edilmiş olunmalıdır. Odanın yalnızca iyi görünüyor olması yeterli olmamaktadır. Yatak odası takımı mutlaka kişinin özelliklerine göre seçilmeli ve ekstra küçük dokunuşlar ile mutlaka desteklenmelidir. Sizler için yatak odanızı daha şık hale getirecek olan dekorasyon fikirlerini derledik.

 

 İlk Adım Doğru Yatak Odası Takımı Seçimi

Yatak odası dekorasyonun doğru olması için elbette ilk adım kesinlikle yatak odası takımının seçimi olmalıdır. Küçük dokunuşların etkisi ne kadar büyük olursa olsun, yatak odası takımı doğru seçilmediğinde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Yatak odası takımı hem şık hem de konforlu olmalıdır. Yatak odası kişinin bedenini dinlendirmesi ve kullanım kolaylığı açısından konfor sunmalıdır. Aynı zamanda yatak odası kişinin ruhunu, zihnini dinlendiren ve enerjisine enerji katan şekilde olmalıdır. Bu noktada mutlaka kişisel beğeniler ön plana çıkar. Kişisel beğeniniz hangi tarza yönelik ise mutlaka o tarzda bir yatak odası takımı seçimi yapılmalıdır.

 

 İkinci Adıma Duvarlarla Başlayın

Yatak odanızda farklı bir stil ve farklı bir görünüm oluşturmak istiyorsanız işe duvarlarla başlamak iyi olacaktır. Dümdüz, boş ve geniş olan bu alanlar yatak odası takımınıza uygun şekilde, farklı stillere bürüyebilmekte özgür olduğunuzu fark etmelisiniz. Yatak odasında duvar rengini evin diğer odalarından daha farklı şekilde seçmenizi öneriyoruz. Son dönemlerde mint yeşili yatak odalarında sıklıkla kullanılan bir renk haline gelmiştir. Aynı zamanda toprak rengi ile yeşil renginin uyumu turuncu ile kahverenginin uyumu gibi ikili renk uyumlarını yakalayabilirsiniz.

 

Yatak odasındaki dekorasyonu planlarlarken yatak odasında nasıl zaman geçirmeyi düşünüyorsanız renk seçimini ona göre yapmanızda fayda var. Eğer yatak odanızda spor yapmak için bir alan oluşturmak istiyorsanız sarı, turuncu gibi enerjisi yüksek renkleri kullanabilirsiniz. Yatak odanızı daha çok dinlenmek, meditasyon yapmak, rahatlamak için kullanmak istiyorsanız gök mavisi rengini seçebilirsiniz. Aynı zamanda yatak odası takımınızın tarzını yansıtacak şekildeki tabloları da duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

 

 Üçüncü Adım Avize Tercihi

Avizeler geri plana atılsalar da aslında bir odada göze çarpan detaylardan biridir. Şık ve yatak odası takımına uygun olan avize seçimi en doğru seçim olacaktır. Yatak odası takımı klasik modelde ise daha klasik görünümdeki avizeler kullanılabilir. Modern bir yatak odası takımı için mutlaka daha modern, yeni nesil avizeler tercih edilmelidir. Avizelerin yanı sıra uygun olan duvar aplikleri kullanmanız yatak odasının havasını değiştirecektir.

 

 Dördüncü Adım Halı Seçimi

Yatak odası dekorasyonun da son dönemin yeni trendi olan paspasların kullanımı tercih edilebilir. Halılar yerine son dönemde yatak odası ile uyumlu olan veya tam zıt olan renklere sahip paspaslar kullanılmaktadır. Eğer yatak odasının yer döşemeleri ahşap ise ve tam olarak beğendiğiniz renklere sahip ise halılar ile bunu kapatmanıza hiç gerek yoktur. Shaggy halılar, örgü halılar, kilimler, yapay post şeklindeki halılar gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Yatak odanızda halı yerine kullanacağınız paspaslar yatak odanızın havasını değiştirecek ve sizi stil sahibi birine dönüştürecektir.

 

 Beşinci Adım Berjer Kullanımı

Yatak odası için sıradan olmaktan çıkmayı sağlayacak dekorasyon önerilerinden biri berjer veya puf kullanılmasıdır. Yatak odalarında alışık olmadığımız berjer ve puflar yeterli alana sahip olan yatak odalarını güzelleştirecektir. Yatak odanızda vakit geçirmek için yeni bir alan oluşturmak puf ve berjerler ile sağlanabilir. Yatak odasında uygun konuma iki berjer yerleştirilebilir. Eğer dar bir kullanım alanı var ise berjer yerine puf tercih edilebilir. Bu size yatak odanızda kitap okumak gibi çeşitli aktiviteleri yapabileceğiniz alanı da sağlayacaktır. İki adet berjer arasına konumlandıracağınız oldukça şık sehpa ile odaya farklı bir hava katabilirsiniz. Manzaraya sahip bir yatak odanız bulunuyorsa özellikle bu alan işinize fazlasıyla yarayacaktır. Odanızda konumlandıracağınız berjerler veya puflar ile odanızda daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. İsterseniz canlı renklere sahip olan puf ve berjerler ile odanın enerjisini yükseltebilirsiniz.

 

 Altıncı Adım Sehpa Seçimi

Yatak odanıza özellikle berjer ve puf koltuklardan oluşan bir alan yapacaksanız doğru bir sehpa seçimi yapmalısınız. Yatak odası dekorasyonunda son dönemlere damgasını vuran unsurlardan biri tepsili sehpalardır. Tepsili sehpalar ile yatak odanızda uykudan önce veya uyku sonrasında keyif yapabilmek için kullanabilirsiniz. Yatakta hem konforlu olmak hem de keyifli vakit geçirmek için yatak odasında kullanılabilecek sehpalara göz gezdirebilirsiniz. Berjer veya pufların yanında konumlandırılacak olan sehpalar berjer ve puflarla uyumlu renkte seçilebilir. Berjerler ve sehpalar ile oluşturulan alan yatak odasının diğer alanlarından daha farklı renklerde ve farklı bir tarzda hazırlanabilir.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir