Blog

Siyah Televizyonlarda Ne Renk Duvar Ünitesi Tercih Edilebilir?

Duvar ünitesi tercihinde bulunurken özellikle renk seçimine çok dikkat etmek gerekiyor. Duvar ünitesi renkleri öncelikle televizyonun baskın rengi ile uyum göstermeli, daha sonra da ortam rengi ile uyum sağlamalıdır. Aksi halde kötü bir görünüm elde edeceğiniz gibi aynı zamanda gerekli estetik uyumu da yakalamanız zorlaşacaktır.

Duvar Ünitesi Rengi Neden Önemli?

duvar unitesi rengi neden onemli

Duvar ünitesi ya da TV ünitesi renkleri televizyonların neredeyse her evde bulunmaları yüzünden büyük önem taşıyorlar. Yaşam alanlarının tasarımları için vazgeçilmez bir mobilya haline gelen duvar ünitelerinin ortamda şık bir görünüm sağlamaları için renk tercihlerinde de dikkat edilmesi gerekiyor. Ortamın bütünlüğünü ve güzelliğini sağlamaları için duvar ünitesinin renklerinin seçiminde özenli davranmak gerektiğinden ünite tercihinde renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Aksi halde ünite ve ortam tasarımı uyumluluk göstermeyeceği için kötü bir görünüm oluşacaktır.

Bunun için duvar rengi ve mobilyaların rengi önem taşıyor. Genelde üniteler; beyaz, siyah, kahverengi, mavi, mürdüm gibi renkler başta olmak üzere farklı renklerde üretilebilmektedirler. Ancak renk seçimi için mutlaka duvar ve mobilya renkleri ile uyum göstermelerini sağlamak gerekmektedir.

Bir diğer önemli nokta da duvar ve mobilya renklerinin yanında televizyonun renginin de ünite ile uyumlu olmasıdır. Genelde televizyonlar siyah renge sahip olduğu için daha iyi bir uyum elde etmek adına ünitenin renginin seçiminde televizyon rengi de önem taşıyor.

Açık Tonları Tercih Edin

Duvar ünitesi rengi seçimi için televizyonunuz siyahsa açık tonları seçmek güzel bir uyum sağlayacaktır. Özellikle krem ve gri açık tonları siyah ile güzel bir uyum oluştururlar ve televizyon ekranının da daha fazla öne çıkmasına neden olurlar. Aynı zamanda ahşap tonları da yine siyah renge sahip televizyonların daha iyi görünmesine katkıda bulunarak özel bir kullanım oluştururlar.

Modern Yaşam Alanları İçin Dinamik Renkler

dinamik duvar unitesi renkleri

Günümüzde modern tasarıma sahip yaşam alanları yaygın hale geldiğinden ünite seçiminde canlı renkleri de kullanabilirsiniz. Açık mavi, mürdüm ve sütlü kahve tonları da yine siyah televizyonlar ile özel bir görünüm ve uyum sağlayacaklardır. Ayrıca bu renkler ortama da özel bir görünüm verecekleri için ünitenin ve televizyonun çok daha çarpıcı bir görünüme sahip olmasına neden olacaklardır.

Bu Renkleri Tercih Etmeyin

Televizyon ile uyumlu duvar ünitesi tercih ederken özellikle TV siyah tonlarına sahipse siyahın hakim olduğu üniteleri seçmeniz kötü bir görünüm oluşturacaktır. Ancak bu, bir kısmı siyah olan üniteler için geçerli değildir. Tamamı siyah olan ünitelerde böyle bir renk tercihinde bulunmak televizyonun hatlarının belirsiz olmasına neden olacağı gibi aynı zamanda televizyon izleme keyfini de engelleyecektir. Ayrıca çok parlak ve canlı renklere sahip olan, siyah ile uyum göstermeyecek renkleri de yine tercih etmemeniz daha şık ve estetik bir ünite kullanabilmeniz anlamı taşıyacaktır.

Sitemizden duvar üniteleri çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir