Blog

Modern Yemek Odası Takımları Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta 

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evinizde farklı bir hava yaratmak istiyorsanız modern yemek odası takımları aradığınız seçim olacaktır. Yemek odası seçimleri yapmak kolay gibi görünse de aslında birçok detaya dikkat gerektiren bir seçimdir. Peki, bu noktada nelere dikkat etmelisiniz? Modern yemek odaları ile evinizde dekorasyon seçiminde ne kadar zevkli ve trendleri takip eden birisi olduğunuzu gösterebilirsiniz. Modern eşya seçimleri günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir dekorasyon biçimidir. Modern eşyaları yemek odanızda, yatak odanızda, banyonuzda kısaca eviniz her alanında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yemek odası seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Modern yemek odası takımları nasıl seçilir, yazımızı okuyarak bu sorunların cevabını bulabilirsiniz.  

Doğru Eşya Seçimine Dikkat Edin 

Doğru dekorasyon için anahtar nokta doğru eşyaların seçimidir. Evinizin şık olmasını istiyorsanız doğru eşya seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Peki, bu nasıl yapılır? 

Yemek odası takımını seçtiğinizde yalnız başına yeterli şıklığı yakalamak zor olabilir. Bu durumda mutlaka yemek odanızı tamamlayacak başka parçalar da seçmelisiniz. İyi bir konsol seçimi bu anlamda size yardımcı olacak bir seçim olabilir. Konsolun yemek odası takımı ile aynı mobilyadan olması ise uyumu daha çok artıracak olan etken olacaktır. 

Doğru eşya seçimi ile modern yemek odası takımları çok daha şık bir ve dikkat çekici bir hale gelecektir. Konsolun yanı sıra seçeceğiniz halı, perde, aksesuarların da odaya uyumlu olması gereklidir.  

modern yemek odası takımları

Salon ile Uyumu Yakalayın 

Evinizde yemek odası olmayabilir. Bu durumda çoğu kişi yemek odası takımlarını salonlarında kullanmayı tercih eder. Sizler de bu tarz bir kullanım tercih edecekseniz modern yemek odası takımı ile salonunuzun eşyalarının birbiri ile uyum içimde olmasına dikkat etmelisiniz. 

Eğer salonunuzda canlı renkler kullandıysanız yemek odası takımında da bunu gösterebilir, birbirine yakışmayacak renk kullanımından uzak durmalısınız. Uyum için renklerin önemine dikkat etmelisiniz. 

Mobilya seçimlerinin de uyumlu olması çok önemlidir. Salonunuzda klasik bir oturma grubu varsa modern yemek odası takımları seçimi uygun bir tercih olmayacaktır. Evinizin genelinde modern bir hava yakalamak her zaman en iyi sonucu verecek dekorasyon tüyosu olacaktır. 

Bu anlamda uyumu yakalamak için koltuk takımınızın sandalyelerini koltuklarınız ile aynı dokuma kumaştan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde oturma grubunuzda kullandığınız ahşap rengini de yemek masanızda tercih ederek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.  

Özel Aydınlatma Sistemleri ile Şıklığı Yakalayın 

Yemek yerken ışık çok önemlidir. Özel misafirlerinizi evinizde ağırlarken her bir detaya çok dikkat etmelisiniz. Sadece şık bir yemek takımı seçmeniz yeterli değildir. Detaylar çok daha önemlidir. 

Evinizde fark yaratmak istiyorsanız detaylara çok daha fazla önem vermelisiniz. İyi bir yemek odasında en önemli detaylardan birisi ise doğru aydınlatma biçimi olacaktır. Yemek yerken doğru aydınlatılmış bir odada yemek yemek her zaman daha keyifli olacaktır.  

Avize seçimi bu noktada önemli olan konudur. Modern yemek odası takımları için modern bir avize seçimi iyi olacaktır. Farklı şekillere sahip büyük bir avizeyi ise tam masanızın ortasına yerleştirmelisiniz. Eğer masanız çok genişse yeterli ışık sağlaması için daha geniş bir avize de seçebilirsiniz. 

Ortadaki avizenin yanı sıra yemek masasını da mumlar ile süsleyebilirsiniz. Bu masanın şıklığını çok daha artıracak bir etken olacaktır. Konsol üzerinde ve duvarlarda da özel ışıklandırma sistemleri kullanarak yemek odanızı ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz. Modern yemek odası için en iyi tercih iyi ışıklandırma sistemleri olacaktır.  

Modern Perdeler Seçin 

Yemek masası için ayrı bir odayı kullanabilir ya da oturma grubunuzu kullanabilirsiniz. Oturma grubunuzda yemek masası kullanacaksanız odanın en uzak köşesini tercih etmelisiniz. Bu şekilde yemek yerken TV sesinden rahatsız olma durumu da ortadan kalkacaktır. 

Yemek masanızın olduğu alanda büyük bir pencerenin olması size yemek yerken eşsiz bir manzara sağlayacaktır. Elbette burada perde seçimi de çok önemlidir. Seçeceğiniz perdenin modern yemek odası takımları ile uyumlu olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. 

Yemek takımızın sandalyeleri hangi renkse bu renge uygun bir perde seçimi yapabilirsiniz. Bu masanızın estetik görünümünü tamamlayacak bir seçim olacaktır. Aynı zamanda aradığınız uyumu yakalamanız da daha kolay olur.  

Perdenin boyunun ise yere kadar uzun olması her zaman daha şık bir görünümü ortaya çıkarır. Bu nedenle kısa perdeler yerine uzun perde seçimleri yapmaya özen gösterebilirsiniz. 

Aksesuar Seçimlerine Dikkat! 

Yemek odası takımlarınız ile ilgili dikkat etmeniz son nokta ise aksesuar seçimidir. Özellikle konsol kullanımı da yapacaksanız mumluklar, büyük vazolar ve duvarlara asılacak iddialı tablolar ile yemek odanızı en şık haline getirebilirsiniz. 

Büyük ve gösterişli bir saat seçimi de modern yemek odası takımları için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Saatinizin büyüklüğünü yemek odanızın büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Avize, abajur ve ışıklandırma sistemleri ise aksesuar olarak kullanılacak diğer seçimlerdir.  

Yemek odanıza yakışacak diğer aksesuar ise canlı bitki seçimidir. Büyük saksılarda uzun dallara sahip bir bitkiyi mutlaka yemek odanızda bulundurmalısınız.  

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir