Blog

Neden Raflı TV Ünitesi Seçmelisin? 

TV ünitesi

Eviniz için en işlevsel seçim raflı TV ünitesi seçimi olacaktır. Sadece ünite olmaktan öte aynı zamanda kitaplık ve raf işlevi göreceği için evinizde çok işlevsel bir ürün olarak öne çıkacaktır. Televizyon alırken eve uygun bir ünite seçimi de yapılmalıdır. TV ünitelerinin birçok farklı model ve renge sahip tasarımı bulunmaktadır. Fiyatları da ürünlerin tasarımına göre değişkenlik göstermektedir. TV ünitesi seçimi yaparken belirli noktalara dikkat ederek uygun olan seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere raflı TV ünitelerinden, ünite seçerken dikkat edilecek noktalardan bahsedeceğiz. Yazımızı okumadan ünite seçimi yapmayın. 

TV ünitesi

İşlevsel Ürünleri Tercih Edin 

Evinizde modern ve ferah bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız bunun için seçtiğiniz her bir parçanın işlevsel olmasına dikkat etmelisiniz. Birden fazla görevi olan eşyalar ile evinizi eşya ile doldurmaktan kurtulabilirsiniz. 

İşlevsel ürünlerden birisi de raflı TV ünitesi modelleridir. Bu ünitelerin alt ve yan kısımlarında raflar olur. Bazı raflar açıkken bazıları ise kapaklı dolap şeklinde de olabilir. Bu raflara kitaplarınızı dizerek kitaplık olarak kullanabilir, yeni bir kitaplık almaktan kurtulabilirsiniz. 

Raflara sevdiklerinizin fotoğraf çerçevelerini koyarak evinizde sıcak ve samimi bir hava da oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde rafları çok daha farklı şekillerde kullanabilirsiniz. CD’lerinizi, sevdiğiniz dekoratif ürünler ve objeleri bu TV ünitesi raflarında kullanarak zevkli bir dekorasyon yaratabilirsiniz.  

TV ünitesi

Şık ve İddialı Parçaları Seçin 

Evinizde farklı bir hava yaratmak istiyorsanız bunu dekorasyon zevkiniz ile göstermelisiniz. İddialı olmaktan çoğu kişi kaçınsa bile siz evinizde en azından birkaç parçayı iddialı seçerek fark yaratabilirsiniz. 

Evinizde en çok kullandığınız yer kuşkusuz oturma odalarıdır. Oturma odanızda en dikkat çekici parça olarak TV ünitesi seçiminizi farklılaştırabilirsiniz. Raflarla süslenmiş bir ünite seçimi ile oturma odanızın dekorasyonunu öne çıkarabilirsiniz.  

Metal malzemeden üretilmiş raflı TV ünitesi seçimi ile oturma odanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Kitaplık olarak da kullanabileceğiniz bu ünite ile evinizin bir duvarı boydan boya dikkat çekici objeler ile süsleyebilirsiniz. Özellikler büyük bir televizyonunuz varsa ona uygun biçimde büyük bir TV ünitesi seçimi yapabilirsiniz. 

TV ünitenizi daha çok öne çıkarmak için arkasında iddialı bir desene sahip duvar kağıdı kullanımı da yapabilirsiniz. Bu duvar kağıdını evinizin dekorasyonuna uygun olarak çizgili ya da baskılı desenlerle kullanabilirsiniz.  

Ölçülerine Dikkat Edin 

TV ünitesi seçimi yapacaksanız ünitenin ölçülerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Ünitenin hem konulacağı odanın büyüklüğüne hem de televizyonunun büyüklüğüne uygun olması gerekir. 

Eğer oturma odanız küçükse hem TV ünitesi hem de televizyonunuzun boyutlarını küçük seçmeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde evinizde çok daha fazla boş alan bırakabilir, ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Evlerin ferah olması çok önemlidir. 

Oturma odanız küçükse yine aynı şekilde akıllı bir seçim ile raflı TV ünitesi seçimi yapabilirsiniz. Bu şekilde evinizde fazla olan eşyalarınızı bu raflara koyarak yer tasarrufu yapabilirsiniz. Raflı üniteler sayesinde evinize fazladan kitaplık ya da dolap almanıza gerek kalmayacaktır.  

Salonunu yeterli büyüklüğe sahipse bu durumda daha büyük boy ünite seçimi yapmakta özgürsünüz. Ahşap, metal ya da renkli birçok farklı tasarımda ünite tercihi yaparak evinizde kullanabilirsiniz. 

Zevkli Seçimlerle Dikkat Çekici Dekorasyon 

Evinizde çok vakit geçiriyorsunuz, öyle değil mi? Hem sevdiklerinizle güzel zaman geçiriyor, hem de misafirlerinizi evinizde ağırlıyor, kendiniz de evinizde dinleniyorsunuz. Bu durumda evinizin dekorasyonunun da bu zamanlarda sizi mutlu etmesi gerekir. 

Ev dekorasyonunda oturma odası önemlidir. Uygun oturma grupları, orta sehpalarının yanına uygun bir ünite seçimi de yapılmalıdır. Bu anlamda raflı TV ünitesi seçimleri oldukça zevkli birer seçim olacaktır. 

Geometrik şekiller son yıllarda evlerde en çok kullanılan dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Sizler de ünitenizde bu tarz geometrik desenler seçimi ile fark yaratabilirsiniz.  Kitaplarınız ve objeleriniz ile süsleyebileceğiniz raflı TV ünitesi seçiminizi geometrik desenlerde tercih ederek, fark yaratabilirsiniz.  

Ünitenizin seçeceğiniz orta sehpa ve yemek masasına da uygun olması gerekir. Biri ahşap biri metal olduğunda görüntü olarak uyumsuzluklar olabilir. Bu nedenle özellikle renk dokularının birbirine benzemesi daha şık bir seçim olacaktır.  

TV Ünitesi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar 

TV ünitesi almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek eviniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz. Bu önemli noktaları şu şekilde sıralamamız mümkündür:  

  • Eğer evde küçük çocuğunuz varsa keskin kenarları olan ünite seçiminden uzak durmalısınız.  
  • İki farklı ünite vardır. Bir tanesi duvarı kaplayan raflı TV ünitesi diğeri ise daha küçük, yanlara doğru geniş olan modeldir.  
  • Seçeceğiniz ünitenin renklerinin odanın diğer eşyalarına uygun olarak seçilmesi gereklidir. 
  • Göz sağlığınızı korumanız için ünitenin oturacağınız alanın en az 3 metre gerisinde olması gerekir.  
  • Kolay çizilmeyen, kırılmayan, dayanıklı malzemelerden yapılmış bir ünite tercih edin. 

Yukarıda saydığımız maddeleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde eviniz için en uygun TV ünitesinin sahibi siz olabilirsiniz.  

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir