Blog

Modern Duvar Üniteleri İle Sade Ama Şık Görünüm

Son yıllarda en çok kullanılan mobilya grubundan olan modern duvar üniteleri oldukça kullanışlıdır. Dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Duvar ünitelerinin farklı modellerinden zevkinize en uygun olanı ve mobilyalarınıza en çok yakışanı seçebilirsiniz. Ahşap, düz, parlak renkli ve cam modelli gibi birçok çeşidi olan duvar üniteleri evinizin ya da ofisiniz dekorasyonunu güzelleştirecektir.

Modern duvar üniteleri bulunduğu ortama şıklık katmasının yanında işlevsel olarak da faydalıdır. Duvara üniteleri duvara monte edilir ya da sehpa şeklinde tasarlanarak kullanılır.Duvar üniteleri genel olarak televizyonun konumuna göre şekillenmesinden dolayı TV üniteleri olarak da bilinmektedir.

Duvar Ünitesinin Kullanım Alanları

Modern duvar üniteleri birçok alanda kullanılabilmektedir. Daha çok dekoratif amaçlarla tercih edilmektedir. Genellikle klasik yaşam alanlarında kullanıldığını görürüz. Dekorasyon oluştururken boş alanlarda ya da evlerin uygun olan bir köşesinde tercih edilmektedir. Genellikle kişilerin çok fazla zaman geçirdiği salon ve oturma odası gibi ortak alanlarda kullanılır.

Duvar üniteleri bulunduğu mekanı düzenleme özelliğine sahiptir. Bu yüzden fazlalık olan eşya ve aksesuarları organize etmede kullanılmaktadır. Dağınıklığı azaltır ve düzeni sağlar. Duvar ünitelerinin çekmece ya da dolaplı olan bazı modelleri depolama alanı olarak kullanmaya müsaittir. Bu şekilde daha sakin bir ortam sunmasıyla fonksiyonel bir kullanım alanı oluşturur.

Estetik amaçlı tercih edilen duvar üniteleri bulunduğu odaya farklı bir atmosfer katar. Tercih edileceği alana daha sofistike bir görünüm kazandırır.

Dekorasyon Stiline Göre Duvar Ünitesi

Modern duvar üniteleri tercih edilirken evde nasıl bir atmosfer yaratmak istenildiği göz önünde bulundurulmalıdır. Kendi dekorasyon stilinizi en iyi şekilde yansıtacak bir duvar ünitesi seçmeniz mümkün.

Eviniz canlı ve enerjik bir dekorasyona sahipse, genç bir ruhtaysa duvar ünitenizi seçerken bunu hesaba katmanızda fayda var. Daha çok öğrencilerin ya da yeni evlilerin tercih ettiği ev stili bu şekildedir. Bu tarz bir ev stiline sahipseniz, içine çok sayıda kitap, oyun ya da film yerleştirebileceğiniz raflara sahip olan duvar üniteleri faydalı olacaktır. Bol cepli duvar ünitelerine eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Sade bir tarzınız varsa daha sade renklerden oluşan modern duvar üniteleri size uygun olacaktır. Detaylı ve karmaşık bir tasarıma sahip olan duvar ünitelerindense daha sade ve pratik olanları tercih edebilirsiniz. Kullanımı kolay olan düz ve sade renkli, abartıdan uzak duvar üniteleri sade tarzınıza uyum sağlayacaktır.

Modern duvar üniteleri özellikle evinde modern dekorasyonun hakim olduğu kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Genel olarak açık raf ve dolap üniteleri modern olan modellerde kullanılmaktadır. Bu tarz modeller hem şık hem işlevseldir.

TV ünitesi

Genel Dekorasyona Uyum

Modern duvar üniteleri tercih edilmeden önce kullanılacağı alanda nasıl bir dekorasyon olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Duvar ünitesini salonunuz için tercih edecekseniz salonunuzun nasıl bir stile sahip olduğunu düşünün. Bu stile uygun olan bir duvar ünitesi tercih etmeniz uyumlu bir görüntü yaratır. Bu şekilde salonunuz çok daha şık gözükecektir.

Duvar ünitesini kullanacağınız alana hangi renklerin hakim olduğu da dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Renkli ve hareketli olan bir salon için daha sade bir duvar ünitesi seçmeniz uyumlu olacaktır. Daha sade olan ve açık renklere sahip bir salonunuz varsa duvar ünitenizi bunu dikkate alarak seçmelisiniz. Uyumsuz seçimlerin hem sizi hem de misafirlerinizi rahatsız etmesi muhtemel.

Duvar ünitesinin nasıl konumlandırılacağına diğer mobilyalarınızın konumuna göre karar vermelisiniz. Ne kadar şık ve kaliteli olsa da yanlış bir yere yerleştirilen duvar ünitesi, bütünlüğü bozacağı için hoş olmaz.

Alanın Büyüklüğü

Her mobilya seçiminde olduğu gibi modern duvar üniteleri tercih edilirken de boyutlar önemli bir konudur. Her duvar ünitesinin her alana uygun olması mümkün değil. Odanızın duvar uzunluklarının nasıl olduğu duvar ünitesi seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Örneğin çok küçük bir salona sahipseniz büyük bir duvar ünitesi tercih etmeniz alanınızı kısıtlayacaktır. Bu yüzden mobilyalarınızı rahatlığınızı hesaba katarak tercih etmelisiniz.

Küçük bir alanda büyük bir duvar ünitesi kullanılması görüntü olarak da hoş olmayacaktır. Boyutların yanlış tercih edilmesi hem orantısız hem de estetik olmayan bir görünüm sunar.

Duvar ünitesini kullanacağınız alan büyük ve geniş bir alansa rahatlıkla büyük olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Depolama Alanı

Dekorasyonda modern duvar üniteleri tercih ederken mobilyanın şık olduğu kadar kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Evinizde ya da ofisinizde fonksiyonel bir duvar ünitesi seçmeniz işinizi kolaylaştırır.

Duvar üniteniz ne kadar çok rafa sahip olursa depolama alanı o kadar geniş olur. Bu sayede film, kitap, oyun, dergi gibi eşyalarınızı rahatlıkla buraya yerleştirebilirsiniz. Bu eşyaları, rafların içine koyabileceğiniz gibi mobilyanın üstüne dekoratif amaçla sergileyebilirsiniz.

Kapaklı olan duvar ünitesi modelleri de size depolama alanı sunacağı için fonksiyoneldir. Kapakların içinde salonunuzda ihtiyacınız olabilecek ama dışarıdan gözükmesini istemediğiniz eşyaları tutabilirsiniz. Kapaklı çekmecelere sahip olan modern duvar üniteleri sayesinde alandan tasarruf edebilirsiniz. Böylelikle oldukça kullanışlı olan bu modeller eşyalarınızı saklamak için size güzel bir fırsat sunar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir