Blog

Evinizde Uygulaması Kolay Modern Dekorasyon Tüyoları

Modern dekorasyon tüyoları

Yaşadığımız ortamı değiştirmek, şekillendirmek çoğu insana terapi gibi gelir. Bazen hayatınıza yaptığınız minik dokunuşlar sizi fazlasıyla mutlu edebilir. İşin en güzel tarafı ise bunu herkes yapabilir. Siz yalnızca modern dekorasyon tüyoları için gerekli ayrıntılara dikkat edin. Evinizin salonuna yapacağınız bir bitki köşesi tüm atmosferi değiştirebilir. Evinizde kullanmadığınız birçok eşyadan yeni üretimler yapabilirsiniz. Evinize alacağınız yeni eşyaları nasıl ve neyle kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Modern dekorasyon tüyoları

Modern Bir Eve Sahip Olmak

Herkesin evinde bir en sevdiği köşe vardır. Kafa dağıttınız, huzur bulduğunuz bir köşe… Kimisi için kitaplarla dolu kimisi içinse cam kenarında yeşilliklerle dolu bir yerdir. Evinizin her köşesini ayrı enerjilerle doldurmak istemez misiniz? Öyleyse evinizin salonundan başlayalım. Klasik ya da modern tarzda olması fark etmiyor. Çünkü zaten bu tüyolarla modern bir hava yakalayabileceksiniz. Vereceğimiz modern dekorasyon tüyoları ile yaşamınıza renk katmaya hazır olun! Yeni ve modern çağın temposuna siz de basit yollarla ayak uydurun. Eviniz, iş yeriniz veya bahçeniz sizin kendi ellerinizle yeniden hareketlensin.

Salonunuz İçin Tüyolar

Eğer küçük bir salona sahipseniz:

 • Seçeceğiniz doğru koltuk takımları ile ferah bir ortam oluşturun. Açık renkler minimal tarzda salonlar için uygun olur.
 • Enerjisi yüksek renklerden seçeceğiniz yastıklarla sadeliğe hareket katabilirsiniz.
 • Odanızda retro bir esinti için yapımı kolay, alması uygun makrome detaylı aksesuarlar seçin.
 • Duvarlarınızda küçük tablolar kullanabilirsiniz.

Daha fazla eşya kullanmak istiyorsanız daha büyük bir salona ihtiyacınız var demektir. Böyle bir salonunuz varsa size uygun modern dekorasyon tüyoları şu şekildedir:

 • Salonunuzu bölebilirsiniz. Okuma köşesi, oturma köşesi, yemek köşesi gibi.
 • Metal detaylardan bir kitaplık, minimal bir sehpa ve tekli bir koltuk modern bir hava için ideal.
 • Oturma grubunuzu soft renklerden tercih etmelisiniz. Kullanacağınız aksesuarlarla sadeliği daha hoş ve estetik hâle getirmeniz mümkün.
 • Yemek masası takımı tercih edecekseniz bu odanın kenar kısmında olmalı. Konum olarak aydınlık bir yer seçmelisiniz.
 • Duvarlarınızda büyük tablolar kullanabilirsiniz. Çerçeveler veya aynalarla süsleyebilirsiniz.
 • Renk uyumuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Sıcak renkleri gri gibi nötr renklerle yumuşatmalısınız. Soğuk renkleri ise kahverengi, kızıl tonlarıyla ilgi çekici şekilde dengelemelisiniz.
 • Kullanacağınız eşyalar salonunuzu olduğundan küçük göstermemeli.

Yatak Odanıza Yetenekli Elleriniz Değsin

Günün yorgunluğunu atabilmenin en etkili yolu güzel bir uykudur. Yatak odası deyince aklımıza ilk olarak romantizm gelir. Bunun için bir partnere ihtiyacınız yok. Uyuduğunuz yerin romantik olması daha huzurlu bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Modern dekorasyon tüyoları size tam olarak bunu verecektir. Işıklar ve renk en önemli noktalar. Loş bir ambiyans için led ışıklar kullanabilirsiniz. Perde fonlarınızı sıcak renklerden tercih edebilirsiniz. Daha ferah bir ortam istiyorsanız mutlaka açık renk mobilyalar tercih etmelisiniz. Soğuk renklerin dinginleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz.

Modern dekorasyon tüyoları

Mis Gibi Kokan Modern Mutfaklar

Birçok insana terapi gibi gelen bir diğer aktivite de mutfakta zaman geçirmek değil mi? Poğaça hamuru yoğururken stres atanların sayısı oldukça çok olabilir. Tabi ki bunun için geniş, ferah bir alana ihtiyacınız var. Metal detaylar, ahşapla birlikte cam pencereler modern dekorasyon tüyolarından birkaçı. Mutfağınızda bitkilere mutlaka yer vermelisiniz. Özellikle kaktüs gibi enerji yükselten bitkileri tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda bir çay keyfi için köşe olmalı. Minimal boyutta ve geometrik çizgilerden esinlenirseniz modern bir görüntü elde edersiniz.

Bahçeniz İçin Tüyolar

Keyifli vakit geçirilen yerlerden biri de evinizin bahçesidir. Öncelikle bir çardak bahçelerin olmazsa olmazıdır. Kahverengi tonların ağırlıkta olması yeşillik ve gökyüzüyle birlikte tam bir huzur ortamı oluşturur. Sallanan koltuklar da bahçelerin vazgeçilmezi haline geldi. Peki, bahçenize nasıl modernlik katabilirsiniz? Modern dekorasyon tüyoları:

* Kullandığınız mobilya malzemesi çok önemli. Ahşap veya sedir tarzı malzeme kullansanız bile siyah renk katmaya özen gösterin. Örneğin siyah camla kaplı bahçe sehpası olabilir.

* Bahçenizin ışıklandırmasını yaparken klasikten kaçıp modern bir hava yakalayın. Loş ışık yerine beyaz ışık tercih edin.

* Bir süs havuzu bahçenizde klasik görünebilir. Şelale tarzında taştan ışıklandırmalı bir köşe daha modern bir görünüm sağlar.

Odanızdaki koltuğun üzerine sıcak renklerde saçaklı birkaç yastık koymak basit bir dokunuştur. Koltuklarınızın rengini modern sınırlarda seçmek de aynı şekilde. Duvarınıza koyacağınız metal çerçeveli küçük aynalar da. İstediğiniz herhangi bir yerde gri, metal ve siyah tonlar modern görüntüyü artıracaktır. Modern dekorasyon tüyoları deyince doğadan uzak bir tarz gelmesin aklınıza. Doğanın esintileri modern tarzın maskülen havasını yumuşatır.

Salonunuza ya da mutfağınıza mini raflar yerleştirebilirsiniz. Üzerine heykeller veya sukulentler kondurabilirsiniz. Aksesuarlarınızda antrasit tonları kullanabilirsiniz.

Çizgili desenler modern çağrışımlar yapar. Yastıklarınızda, tablolarınızda veya halınızda bu desenlerden faydalanabilirsiniz. Ortamınız modern çerçevede olmalıdır.

Günlük hayatınıza kolayca uygulayabileceğiniz bu tüyolar enerjinizi değiştirecektir. Birkaç modern dokunuşla modunuzu yükseltebilirsiniz. Dingin ya da hareketli tarzlar elde edebilirsiniz. Bu değişikliği kendinizin yapması psikolojik olarak rahatlatmanıza yardımcı olur. Hayatın koşturmasına ara verdiğinizde kendi dokunuşlarınızı etrafınızda görmek sizi mutlu edecektir. Yaşam tarzınızı oluşturmak da şekillendirmek de sizin ellerinizde.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir