Blog

Sonbahar Şıklığını Hangi Yemek Odası Takımları İle Yakalarsınız?

yemek odası takımları

Sonbahar deyince aklımıza sararmış yapraklar gelir. Doğa en çıplak hâline hazırlık yapıyordur. Ağaçların yaprakları dökülür. Dışarıda hüzünlü fakat huzurlu bir hava vardır. Dünya retro bir renge bürünür. Herkesin sevdiği bu havalar yılın en samimi havalarıdır. Yemek odası takımları seçiminde bulunurken de samimi tarzlara öncelik verebilirsiniz. Bu mevsimde insanların dinginleştiğini görebiliriz. Siz de doğru dekorasyon önerileri ile sonbaharın huzur veren etkisini evinize taşıyabilirsiniz.

Sonbaharın atmosferini kendi evinize getirmek için neler yapmalısınız? Mesela sıcak portakal tonlarına en çok ahşap yemek odası takımları yakışır. Öncelikle odanızda ferah aydınlık bir odanız olmalı. Dengeyi yakalamak içinse sandalyelerinizi krem, gri veya antrasit tonlarında tercih etmelisiniz. Kahverengi, turunç renkleri tam olarak sonbaharı yansıtır.

Renk Uyumuna Dikkat

Sıcak, samimi bir hava yakalamak için sonbahar şıklığını kahvenin her tonuyla tamamlayabilirsiniz. Ahşabın dingin duruşunu yüksek enerjiyi dengelemek için kullanabilirsiniz. Sıcak tonların hâkim olduğu odanıza yine aynı tonlarla eşlik etmemelisiniz. Nötr bir renk olan gri ve tonlarından faydalanabilirsiniz. Sonbahar şıklığında bir odaya beyaz renklerde bir masa da yakışır. Masanız beyaz ise sandalyelerinizi dengeleyici renklerden seçmelisiniz. Böylece yemek odası takımları seçiminde uyumlu bir kombinasyon yapmış olursunuz. Duvarınıza sonbahar renkleriyle dolu tablolar asabilirsiniz. Odanızda genel itibariyle sıcak renklerle birlikte krem, gri ve ahşap tonlar ağırlıklı olmalıdır.

Sarı rengi siyah bir takım ile birleştirebilirsiniz. Turunç renkleri krem renklerle tamamlayabilirsiniz.

Ne Kadar Abartabilirsiniz?

Sonbaharın sakinliği sıcak renklerin enerjisiyle birleştirirken dengeyi sağlamalısınız. Ortamda sadece kahverengi tonlar, kızıl ve sarı renkler olursa bu yorucu bir görünüm oluşturur. Bu da estetik algıyı negatif etkiler. Yine burada denge faktörü önemlidir. O yüzden kalabalık eşyalardansa modern daha az eşya daha hoş bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Yani her şey gönlümüzce olsun ama yine de fazla abartmayalım. Sade renklere hareket katabilirsiniz. Fakat sonbahar şıklığı zaten hareketli bir tarzdır.

Estetik duruş yemek odası takımları seçerken en önemli noktadır. Duvarınızın rengi ile takımınızın rengi tamamlayıcı olmalıdır. Şık bir yemek odası takımı odanızın yıldızı olmalıdır. Başka yıldızlarla takımınızın ışıltısını söndürmeyin.

Aynaların Gücü

Odanızın güzelliğini bütünüyle yansıtmalısınız. Ahşabın şıklığını aynalarla desteklemelisiniz. Odanız genişse büyük parçalı aynalar kullanabilirsiniz. Daha küçük bir odaya sahipseniz salaş seçimler yapabilirsiniz. Küçük parçalı ya da tek parça aynalar size uygun olacaktır. Sonbahar esintisini desteklemek isterseniz krem renk makrome aynalara da yer verebilirsiniz.

Ayna bir odada öz güvenin ve netliğin göstergesidir. Siz de odanızda şıklığınızla birlikte samimiyetinizi ve öz güveninizi yansıtın.

Duvarınızın en önemli aksesuarı aynalardır. Sofranızın şıklığını da aynalarınız artıracaktır. Aynanız duvarınızın orta kısmında olmalı. Böylece daha bütün bir görünüm sağlarsınız. Çerçevesi belirgin bir ayna kullanacaksanız rengi odanın ışığını kesmemeli.

Sonbaharın Etkisi

Kapalı havalara sıcak renkler eşlik ettiğinde çoğumuz hüzünlü hissederiz. Sonbahar, romantik ruhlu kişiler için adeta bir kaynak vazifesi görür. Eğer siz de ince ruhlu iseniz yemek odası takımlarınızda romantik bir hava yakalamanız mümkün. Beyaz renklerin çoğunlukta olduğu bir takım seçebilirsiniz. Sonbaharın renklerini tablolarınıza ve aksesuarlarınıza serpebilirsiniz. Böyle bir tarzda odanıza da beyaz ışık tercih etmelisiniz. Çünkü sonbahar renkleri zaten loş bir görünüm sağlayacaktır. Odanızı şamdanlarla boğmayın. Şamdanlar, soğuk ve açık renkli odalarda kullanılmalıdır.

Yemek odanızda uykunuzun gelmesini istemezsiniz değil mi? Öyleyse sonbaharın enerjisini aydınlatıcılarla yükseltin.

Sonbahar şıklığı aslında özgün bir tarz oluşturuyor. Kişisel zevklerinizi yansıtabileceğiniz en güzel tarzlardan biri. Yemek odanız sonbaharın esintisiyle doluysa kendi tarzınızı yaratmanın tam zamanı. Bunun için klasiğin sadeliğinden modernin çizgilerinden faydalanmalısınız.

Sonbahar şıklığında sıcak tonlar çokça bulunur. Fazla sıcaklığı kırmalısınız. Bunu uyumlu eşyalar ve renklerle kolayca yapabilirsiniz.

yemek odası takımları

Yemek Odanızı Ferah Göstermek İçin

Ferahlık her oda için çok önemlidir. Kim ister ki karanlık bir odada vakit geçirmeyi?  Ferahlık için ilk önemli nokta ışıktır. Yemek odanız genişse bile yanlış seçimler olduğundan küçük gösterebilir. Işığı doğru açılardan kullanmalısınız. Karmaşık renklerin olduğu bir birleşim yapmamalısınız. Odanız sonbahar şıklığındayken sıcak tonlarda yemek odası takımları daha boğucu bir hava verecektir. Ferahlık için soft renkler tercih etmelisiniz. Gri bir duvar geniş yemek odasını oldukça estetik gösterir. Aksesuarlarınızı da sade kullanmalısınız.

Eğer dar bir yemek odanız varsa:

* Fazla eşyadan uzak durmalısınız.

* Yemek odası takımınızı ahşap veya beyaz tonlarda tercih etmelisiniz.

* Odanız iyi ışık almalı.

* Odanın en aydınlık yerine masanızı yerleştirmelisiniz.

* Duvarlarınıza hem ayna hem tablo koymamalısınız. Birini seçmelisiniz.

* Sandalyelerinizin çok yer kaplamamasına dikkat etmelisiniz.

Sonbaharın ışıltılı havası ve retro enerjisi evinizde kullanmak için ideal bir tarz. Özellikle ailelerin birleştiği yemek masalarına neşeli renkler gerekir. Sonbaharda esen rüzgârın bir ritmi olduğu gibi odanız da ahenk içinde olmalı. Renkler, aksesuarlar birbiriyle uyumlu olmalı. En önemlisi mutlu yemek masalarınız olmalı. Hayatınızın her alanına özen göstermelisiniz. Sıcak aile sohbetleri, hayatımızda tekrar alamayacağımız zevklere sahiptir. Geleceğinizin anılarında bugünün heyecanını ve mutluluğunu anımsayın.

Yemek odası takımlarınız sonbahar şıklığına eşlik etsin.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir