Blog

Her Tarza Hitap Eden 5 Duvar Ünitesi Önerisi

duvar ünitesi önerisi

Modern duvar ünitesi önerisi vermeden önce, dilerseniz öncelikle duvar ünitelerini inceleyelim. Televizyonun hayatımızda önemli bir yeri vardır. Televizyondaki gelişim ve değişim ile o eski televizyon sehpaları da popülerliğini yitirdi. Eski televizyon sehpaları, işlevsellik açısından günümüz televizyonları için uygun görülmüyor. Gerekli ihtiyaçları karşılamıyor. Bu sehpalar yerine, göze ve ihtiyaca hitap eden çeşitli duvar üniteleri ortaya çıktı.

Günümüzdeki duvar üniteleri; tasarımlarının inceliği, çeşitliliği ve göz alıcı aydınlatmalarıyla salonun gözdesi haline geldi. Montajının kolay olması, kurulumundaki rahatlık açısından ilgi görmektedir.

  • Duvar üniteleri, salonun önemli dekorasyon parçalarından biridir. Odadaki eşyalarla uyumlu olması son derece önemlidir. Kullanılan odanın büyüklüğüne ve ihtiyaca göre uygun bir şekilde seçilmelidir. Fonksiyonellik bakımından, duvar ünitelerinden en yüksek verimi almak önemlidir.

Her geçen gün, kendini yenileyerek çoğalan duvar üniteleri; her tarza, her bütçeye hitap ediyor. Televizyonun boyutuna ve kullanılacak alana göre birçok çeşidi bir arada sunuyor.  Duvar ünitesinde çok çeşit olması, seçim konusunda kafa karışıklığı ve kararsızlığa sebep olabilir. Bunun için üniteden neler bekliyoruz, onları belirlememiz gerekir.

Depolama alanı ya da sadece sehpa mı istiyoruz, ne istiyoruz onları düşünmeliyiz. Böylece seçenekler azalmış olur. Bizler de sizlere yardımcı olmak için 5 ayrı modern duvar ünitesi önerisi ile geldik. Sizler de ihtiyacınıza göre içinden size uygun olanı tercih edebilir, evinize yeni bir hava katabilirsiniz.

duvar ünitesi önerisi

1. Kütüphaneli Duvar Ünitesi

Modern duvar ünitesi önerisi altındaki ilk örneğimiz, kitaplarınızı da rahatlıkla koyacağımız bir duvar ünitesi olacak. Zengin ve şık görüntüsüyle göz kamaştıran, bu duvar ünitesi ile birçok eşyanızı depolayabilirsiniz. Alt ve üst taraftaki kapaklı dolapları ile size geniş bir alan sunuyor. Yan taraflarında bulunan rafları da biblolarınız için harika bir seçenek oluyor. Geniş bir saklama alanı bulunan üniteye, dilediğiniz gibi kitaplarınızı koyabilirsiniz.

Kapaklı dolabı da bulunan duvar ünitesini, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İster kütüphane isterseniz de dekoratif eşyalarınızı kullanacağınız bir üniteye dönüşür. Görselliği ile büyük bir şıklık yaratan duvar ünitesi, salonunuza yeni bir soluk getirecek. Dilerseniz ünitenin yanına okuma koltuğu koyup, kitaplarınızı burada okuyabilirsiniz.  En sevdiğiniz kitaplar da elinizin altında duvar ünitenizde durur.

duvar ünitesi önerisi

2. Duvara Monte Edilen Duvar Ünitesi

Modern duvar ünitesi önerisi ile sizlere sade şıklıktan bahsetmek istiyoruz. Duvarın olduğu alana bir plaka üzerine monte edilen modern duvar ünitesi ile odanız sade bir şıklık kazanacak. Televizyonunuzu ister geniş sehpası üzerine isterseniz de ahşap panele monte edebilirsiniz.

Genelde bu tarz modellerde, televizyon yukarı kaldırılıp panele oturtulur. Panelin üzerinden duvara monte edilir. Sadeliğin şıklığı ile göz yormadan sakin bir görüntü yakalanır. Bu ünitede odak, sadece televizyondadır. Alt sehpaya isteğe bağlı olarak dekoratif eşyalar konabilir. Odadaki diğer eşyalara, uygun bir renkte seçilen panelle genel bir bütünlük sağlanır.

3. Küçük Alanlar İçin Minimalist Duvar Ünitesi

Küçük salonlarda yer kısıtlıdır. Salona en uygun duvar ünitesini seçmek özen ister. Aksi halde kötü bir görüntü oluşabilir ya da alınan ünite, koyulacak alana büyük gelebilir. Bunun için modern duvar ünitesi önerisi olarak sizlere minimalist duvar ünitelerinden bahsedebiliriz. Eğer arayışınız en az alanda en sade ünite ise bu duvar ünitesini tercih edebilirsiniz.

Küçük alanlar için olan bu ünitelerde, yer alanından oldukça tasarruf ederek son derece sade bir işçilik kullanılır. Sadece televizyonunuza ait bir üniteniz olur. Burada amaç, en az yerden en çok verimi almaktır. Sadelik ve kullanım rahatlığıyla oldukça şık ve ince bir görüntü yakalanır. Böylelikle göz yorucu raflar, dekor eşyaları olmadan alandan tasarruf edersiniz.  Salonunuzun ölçüsüne göre dileğiniz modeli seçebilirsiniz.

duvar ünitesi önerisi

4. LED Işıklı Duvar Ünitesi

Modern duvar ünitesi önerisi başlığımızda, bu seferki önerimiz LED ışıklı duvar ünitesi. Duvar üniteleri içinde, LED ışıklı olanları ayrı bir yer kaplar. Adından da belli olduğu üzere ışıklandırma üzerine kurulmuştur. Bazı duvar üniteleri, özellikle LED ışık şöleni sunmak için tasarlanmıştır. Işıklı duvar üniteleri, içinde bulunan rengarenk ışıkları ile salonunuza ayrı bir hata katar.

Çeşitli renkte ve şekilde ışıklandırmaları bulunur. Kendi içlerinde raflı, kütüphaneli, duvara monte şeklinde depolama alanı olarak çeşitlilik gösterir. Her tarza uygun ışıklandırma yapılmıştır. Bu üniteyle, bir yandan televizyon izleyip bir yandan da ışığın keyfini sürebilirsiniz.

5. Ahşabın Asilliğiyle Birleşen Duvar Ünitesi

Ahşap, her mobilyada olduğu gibi duvar ünitelerinde de sıklıkla kullanılır. Ahşabın asilliği, duvar ünitesi ile birleşince televizyon izleme zevki daha zevkli hale gelir. Birçok kişi tarafından tercih edilen ahşap duvar ünitesi, modern duvar ünitesi önerisi içinde en çok ilgi görendir.

Duvar ünitesinde ahşap kullanımı, görsellik yanında kullanım rahatlığı da sunar. Ahşap, sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle de uzun bir kullanım süresi sağlar. Uzun yıllar boyu salonunuzda ahşabın şıklığını doya doya yaşayabilirsiniz. Dekoratif eşyalarınızla duvar ünitenizi süsleyebilir, sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Ahşap duvar ünitelerinde en çok tercih edilen renk, kahve ve beyazdır. İki renk de duvar ünitesine asalet katar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir