Blog

Çift Kişilik Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çift Kişilik Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Çift kişilik yatak odası takımı farklı amaçlara hizmet eden mobilyaların bir araya gelerek aynı odada bulunduğu eşya grubudur. İki kişinin ihtiyacına göre düzenlenmiştir. Çift kişilik yatak odası takımınızın zevkinize uygun renklerle seçilmesi, ortamın rahat ve ferah olması için önemlidir. Sizin zevkinizi iyi bir şekilde yansıtması da yatak odanızın içinde mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Gardırop yatak odası takımlarının en değerli parçalarından biridir. Doğru tercih edilen bir gardırop odadaki düzeni sağlar ve sizin de hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Baza ve yatak da takımın diğer önemli parçalarındandır. Baza ve yatağın ölçülerinin uyumlu olması dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Komodinler ise genellikle yatak başlarına konumlandırılırlar. Yatak odası takımlarında iki adet komodin bulunur. Makyaj masası da yatak odası takımlarının bir parçasıdır. Genellikle çekmecelerden ve aynalardan oluşan bir parçadır.

Yatak Odanızda Mobilya Seçimi

Çift kişilik yatak odası takımı genellikle baza/karyola, gardırop, şifonyer, makyaj aynası ve komodin gibi mobilyalardan oluşmaktadır. Bazı modellerde hepsi bir arada olabilirken bazılarında komodin ya da şifonyer bulunmayabilir. Gardıropların raf düzeni oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Yatak odanıza uygun bir raf düzeni olan gardıroplar, odanızda düzen sağlar.

Çift kişilik yatak odası takımı dizaynında geniş raflar bütün kıyafetlerinizi rahatlıkla düzenlemenize yardımcı olacağı için hayatınızı kolaylaştıracaktır. Özellikle kışlıklar gibi geniş yer kaplayan eşyalar için geniş raflar hayat kurtarıcıdır. Eğer çok sayıda kıyafete sahipseniz ama küçük bir dolabınız varsa bu durum sizin için sorun olabilir.  Bazalar çoğunlukla alt taraflarına eşya yerleştirebildiği için işlevseldir. Ancak üst kısmına yatak konumlandırılacağı için yerden yüksekliği dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Çift Kişilik Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Küçük Alanlara Fonksiyonel Tercihler

Çift kişilik yatak odası takımı seçerken elbette konforunuzun önemini de unutmamanız gerekir. Çift kişilik yatak odanızı dizayn ederken tercih edeceğiniz mobilyaların alanı daraltmamasına özen göstermelisiniz. Buna dikkat ederek odanızda rahatça hareket edebilirsiniz.

Eğer küçük bir odaya sahipseniz bazı mobilyalar sizin için kurtarıcı olacaktır. Bunların en başında çok raflı dolaplar ve gizli bölmeli şifonyerler vardır. Bu tür mobilyalar küçük bir alanda işlevseldir. Saklama alanına sahip olan yatakları tercih etmeniz de dağınıklığı önleyecektir.

Odanızın tonlarını seçerken açık renkler kullanmak ferah bir görünüm kazandıracaktır. Beyaz renk size aydınlık hissi verecektir. Küçük olan odanız açık tonlarla olduğundan daha geniş gözükecektir. Ayna kullanımı da küçük olan odanızı daha büyük şekilde göstermek için yararlanabileceğiniz eşyalardandır. Çok fazla eşya alımından kaçınmak da küçük odanız için faydalı olabilir. İşinize gerçekten yarayacak olan mobilyaları tercih etmek sizlere hem alan açar hem de konforunuzu arttırır.

Çift Kişilik Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Farklı Renklerle Dekore Etmek

Çift kişilik yatak odası takımı tercih ederken renk kullanımı da dikkat etmeniz gereken noktalardan biri. Yatak odanızı dizayn ederken tek bir renk kullanmak yerine araya farklı renkler ekleyebilirsiniz. Yatak odanızda kontrast renkleri tercih etmek odanıza canlı ve hareketli bir görünüm katar. Odanız bu şekilde hoş bir ambiyansa sahip olur.

Yatak odanızda daha sade bir görünüm isterseniz pastel tonları size daha uygun. Yatak odanızda pastel tonlar kullanmak dinlendirici bir etki yaratır ve bu uyku düzeninizi de olumlu etkiler. Daha dikkat çeken bir yatak odası isterseniz de koyu renkler ve farklı malzemelerden aksesuarlar kullanmanızı öneririz.

Yatak Odası Takımında Konfor

Yatak odanızı dizayn ederken kullanacağınız mobilyaların şık olmasına özen gösterirsiniz. Ancak bu mobilyaların şık olduğu kadar işlevsel olmaları da önemlidir. Bu fonksiyonel mobilyalar yatak odanızda rahat ve konforlu hissetmenizi sağlayacaktır. Çift kişilik yatak odası takımı ile dekorasyon oluştururken seçeceğiniz mobilyaları nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı önceden düşünmekte fayda var.

Gizli depolama alanı olan mobilyalar, odanızı düzenleyeceği için size kolaylık sağlayacaktır. Bölmeli çekmeceler, bazalı yatak, sürgülü gardıroplar odanıza düzen getirecek ve dağınıklığı önleyecek mobilyalardandır. Yatak odası takımınızı oluştururken bu tür mobilyalar hayat kurtarıcı olacak ve rahatlığınızı ikiye katlayacaktır.

Çift Kişilik Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Noktalar

  • Aşırı büyük boyutlu dolaplara yer vermek hareketinizi kısıtlayabilir. Önemli olan dolabınızın fonksiyonel olması ve sizi rahat ettirmesidir.
  • Tercih edeceğiniz mobilyaların uygun bir şekilde konumlandırılması önemli olan bir noktadır. Bir mobilyayı seçmeden önce onu odanın hangi bölümüne ne şekilde yerleştireceğinizi önceden hesaba katmak işinize yarayacaktır.
  • Tarzınıza uyan ve sizi yansıtan bir stil seçin. Modern tarzı sevenlerdenseniz açık renkler tercih etmek size uygun olacaktır. Sade bir zevkiniz varsa yatak odanıza minimalist bir stilin hakim olması tam size göre. Eğer yatak odanızda elegan bir görünüm isterseniz duvarlarda aksesuar kullanımını düşünebilirsiniz.
  • Çift kişilik yatak odası takımı oluştururken kitap, tablo ve çeşitli objelerle yatak odanızın dekorasyonuna güzel bir dokunuş ekleyin. Bu dekoratif öğelerden yararlanmak yatak odanıza bambaşka bir hava katar.

Aydınlatma Seçimi

Yatak odanızın odaya uygun bir şekilde aydınlatılması dikkat etmeniz gereken noktalardan biri. Özellikle de uyku öncesinde odanın aydınlatılması önemli. Eğer uyku öncesi yatak odanız loş bir şekilde aydınlatılırsa uykuya daha kolay bir şekilde dalabilirsiniz. Loş ışık sizi uykuya hazırlayacaktır. Yatak odanızda abajur ya da lambader kullanmak odanıza hem şıklık hem de loş bir ışık sunar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir